Na GPW możliwe odbicie, Elektrim w centrum uwagi

Marek Druś
opublikowano: 30-11-2001, 09:27

WARSZAWA (Reuters) - W piątek na warszawskiej giełdzie maklerzy spodziewają się lekkiego odbicia indeksów, po ich spadkach przez ostatnie dwie sesje, a w centrum uwagi inwestorów nadal będzie znajdował się przeżywający kłopoty Elektrim.

Spółka ta przyciągała uwagę rynku przez cały tydzień. Inwestorzy obawiali się bowiem, czy Elektrim będzie w stanie spłacić swe zadłużenie. Termin płatności przypada w przyszłym miesiącu.

Jednak obawy rynku nieco osłabły, gdy okazało się że urząd antymonopolowy zgodził się na sprzedaż przez Elektrim jego firmy produkującej kable. Transakcja ta może pomóc w pozyskaniu przez grupę dodatkowych środków finansowych.

"Możemy mieć chwilowe odbicie na otwarciu. Rynek czeka także na informacje z USA dotyczące danych na temat PKB oraz na publikację deficytu obrotów bieżących w Polsce" - powiedział Paweł Wojtaszek, derivatives salesman z Erste Securities w Warszawie.

W czwartek WIG 20 spadł o 0,9 procent do 1.258,6 punktu. Zniżka miała miejsce po decyzji Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o redukcji stóp procentowych o 150 punktów bazowych, co było zgodne z oczekiwaniami.

Dane na temat deficytu obrotów bieżących w październiku zostaną opublikowane o godzinie 16.00. Analitycy ankietowani przez Reutera prognozują, że wyniesie on 637 milionów dolarów wobec 360 milionow dolarów we wrześniu.

((Paweł Kozłowski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na GPW możliwe odbicie, Elektrim w centrum uwagi