Na GPW możliwe spadki, Kredyt Bank w centrum uwagi

Telekomunikacja Polska Spółka Akcyjna
opublikowano: 31-05-2001, 09:41

WARSZAWA (Reuters) - W czwartek na warszawskiej giełdzie, w ślad za rynkami zachodnimi, ceny akcji mogą spadać. W centrum uwagi będzie zdaniem analityków Kredyt Bank, którego akcje mogą wzrosnąć po tym jak KBC zadeklarował chęć zwiększenia posiadanych udziałów w polskim banku.

"Niepokojąca jest sytuacja na rynkach USA. Rynek mogą osłabić też wypowiedzi członków RPP na temat złotego" - powiedział Artur Szeski, analityk z CDM Pekao.

"Ale Kredyt Bank może wzrosnąć po tym decyzji KBC, szczególnie, że inwestorzy oczekują wezwania" - dodał.

W środę Kredyt Bank podał, że KBC Bank NV złożył wniosek do Komisji Nadzoru Bankowego (KNB) o zgodę na objęcie akcji uprawniających do ponad 75 procent akcji na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Kredyt Banku. KBC ma obecnie 49,99 procent akcji Kredyt Banku.

Zdaniem analityków, zgodnie z prawem o publicznym obrocie papierami wartosciowymi KBC będzie musiał ogłosić wezwanie na kupno pozostałych akcji.

Środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej (RPP) o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie 17-21 procent była zgodna z oczekiwaniami rynku.

Jednak prezes NBP Leszek Balcerowicz powiedział, że "nie widzi przekonywujących dowodów tezy, że nieuchronne jest gwałtowne odwrócenie się tendencji mocnego złotego".

W środę WIG20 spadł o 1,2 procent do 1.455,5 punktu. Indeks sektora technologicznego spadł o 1,7 procent do 936,5 punktu. Obroty zmniejszyły się o 24 procent do 155,8 miliona złotych.

Indeks Dow Jones spadł w środę o 1,5 procent, a Nasdaq Composite 4,18 procent.

((Ewa Krukowska, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Telekomunikacja Polska Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Na GPW możliwe spadki, Kredyt Bank w centrum uwagi