Na GPW możliwe wzrosty dzięki danym o deficycie

Optimus Spółka Akcyjna
01-06-2001, 09:52

WARSZAWA (Reuters) - W piątek na otwarciu indeksy warszawskiej giełdy mogą wzrosnąć, dzięki wzrostowi kursów akcji dużych spółek, które skorzystają na dobrych danych o deficycie obrotów bieżących oraz wzrostach na Wall Street, uważają analitycy.

Dodają jednak, że w ciągu dnia uwagę inwestorów przyciągną dane na temat bezrobocia w Stanach Zjednoczonych w maju. Raport o sytuacji na rynku pracy w maju zostanie opublikowany o godzinie 14.30 czasu warszawskiego.

"Powinniśmy mieć niewielkie zwyżki na początku sesji, mogą wzrosnąć takie spółki jak PKN, Pekao oraz KGHM" - powiedział Adam Dakowicz, analityk z Wood&Co.

"Jednak rynek będzie czekać przede wszystkim na dane makro z USA" - dodał.

Narodowy Bank Polski (NBP) podał, że deficyt obrotów bieżących wyniósł w kwietniu 614 milionów dolarów wobec zrewidowanych 749 milionów w marcu, podczas gdy analitycy ankietowani przez Reutera prognozowali, że wyniesie on 870 milionów dolarów.

W czwartek WIG20 wzrósł o 0,9 procent do 1.467,9 punktu. Indeks sektora technologicznego nie zmienił się i na zamknięciu wyniósł podobnie jak w środę 936,5 punktu. Obroty wzrosły o ponad 41 procent do 220,9 miliona złotych.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Optimus Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na GPW możliwe wzrosty dzięki danym o deficycie