Na GPW możliwy dalszy wzrost indeksów

(Artur Szymański)
opublikowano: 07-02-2005, 09:31

Poniedziałek na GPW może zacząć się wzrostem indeksów. Bardzo dobra piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych powinna pomóc bykom w kontynuacji dobrej passy. Kontrakty terminowe na WIG20 zaczęły sesję na sporym, 10-pkt plusie.

Poniedziałek na GPW może zacząć się wzrostem indeksów. Bardzo dobra piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych powinna pomóc bykom w kontynuacji dobrej passy. Kontrakty terminowe na WIG20 zaczęły sesję na sporym, 10-pkt plusie.

Kupujący akcje na zachodnich giełdach wykazują się dużą odpornością na nienajlepsze wiadomości. Taką z pewnością był comiesięczny raport z rynku pracy. Nie przeszkodził on jednak amerykańskim bykom, którzy doprowadzili do 1,16-proc. zwyżki Dow Jonesa i 1,4-proc. skoku w górę Nasdaqa.

W dobrych humorach przystąpili do handlu w nowym tygodniu gracze na giełdach zachodnioeuropejskich. Frankfurcki DAX notuje ponad 0,5-proc. zwyżkę na otwarciu poniedziałkowych notowań. Korzystny przebieg piątkowych notowań za oceanem i dzisiejszy optymizm w Europie tworzą sprzyjający klimat dla zwyżki także w Warszawie.

Na GPW trend wzrostowy rozwija się obiecująco. Od dołka 1807,7 pkt z 24 stycznia WIG20 zyskał już 7,08 proc. z jednym tylko dniem przerwy. Pojedyncze dni na złapanie oddechu oczywiście się trafią, ale generalnie nie widać większych przeszkód by za kilka dni nie miało dojść do próby poprawienia szczytu z 3 stycznia 1966,7 pkt. Brakuje doń tylko 1,6-proc. zwyżki.

Uwagę inwestorów na początku sesji przykuje z pewnością BRE Bank, który przed sesją podał wyni8ki za IV kwartał. Są one bardzo złe, znacznie poniżej oczekiwań analityków. Grupa BRE Banku miała 385,94 mln zł straty netto w IV kw. 2004 roku, wobec 66,36 mln zł straty rok wcześniej. Analitycy spodziewali się straty w wysokości 2,9-186 mln zł. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane