Na GPW możliwy niewielki wzrost lub stabilizacja

Zakłady Chemiczne i Tworzyw Sztucznych Boryszew S.A.
27-03-2002, 09:11

WARSZAWA (Reuters) - Środowa sesja prawdopodobnie rozpocznie się od niewielkich wzrostów lub bez większych zmian, uważają analitycy. Dodają, że mimo, że rynek raczej nie spodziewa się cięcia stóp przez Radę Polityki Pieniężnej, nadzieje na nie zawsze istnieją i mogą mieć wpływ na notowania.

"Sądzę, że ostatnie przeceny akcji dużych spółek były przesadzone. Dlatego też spodziewam się dzisiaj niewielkiej stabilizacji lub małych wzrostów" - powiedział Grzegorz Zaniewski, doradca inwestycyjny w IDM Kredyt Banku.

Największy wpływ na zniżkę indeksu WIG 20 w tym tygodniu ma przecena akcji Telekomunikacji Polskiej SA. Ze względu na groźbę zapłaty 350 milionów złotych kar nałożonych przez Urząd Regulacji Telekomunikacji, akcje tej spółki potaniały w poniedziałek o 5,0 procent a we wtorek o 1,5 procent.

Sebastian Siejko, makler w CAIB Securities uważa, że na środowe notowania może mieć wpływ także decyzja Rady Polityki Pieniężnej (RPP) w sprawie stóp procentowych.

"Mimo, że rynek raczej uważa, że cięcia nie będzie, to zawsze jakieś nadzieje istnieją. Pewna nerwowość może być tuż przed decyzją i po niej" - powiedział Siejko.

Według ankiety Reutera, większość analityków przewiduje, że mimo presji ze strony polityków RPP nie obniży stóp procentowych na kończącym się w środę posiedzeniu.

Część uważa jednak, że obniżka jest możliwa ze względu na spadającą inflację.

We wtorek WIG20 zyskał 0,4 procent do 1.328,4 punktu, a TechWiG wzrósł o 0,2 procent do 579,9 punktu.

We wtorek do akcji najchętniej kupowanych należały papiery BRE i Elektrimu. Ich akcje zdrożały odpowiednio o 3,9 i 3,8 procent.

((Kuba Kurasz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Chemiczne i Tworzyw Sztucznych Boryszew S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na GPW możliwy niewielki wzrost lub stabilizacja