Na GPW możliwy spadek po danych o prod. przemysł.

UNIMIL S.A.
opublikowano: 18-10-2001, 09:05

WARSZAWA (Reuters) - Po środowej publikacji słabych danych o produkcji przemysłowej i spadkach na rynkach amerykańskich maklerzy spodziewają się, że ceny akcji na warszawskiej giełdzie będą zniżkowały.

"Można się spodziewać realizacji zysków po wcześniejszych silnych wzrostach. Najprawdopodobniej giełdy europejskie pójdą w ślad za Wall Street, co może przyspieszyć wyprzedaż na giełdzie warszawskiej" - powiedział Artur Zaręba z CAIB Securities W Warszawie.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał w środę, że we wrześniu produkcja przemysłowa liczona miesiąc do miesiąca wzrosła o 0,6 procent wobec wzrostu o 5,9 procent w sierpniu i była o 3,8 procent niższa niż we wrześniu 2000 roku.

Amerykański Dow Jones Industrial stracił 1,6 procent, a Nasdaq Composite spadł o 4,4 procent. Zniżki były wywołane zarówno obawami o sytuację gospodarczą, jak też wykryciem kolejnym przypadków wąglika.

W środę WIG 20 wzrósł przed południem ponad 3,7 procent, ale na zakończenie sesji indeks spadł o 0,5 procent do 1.187,4 punktu. Jednak obecnie WIG 20 jest na poziomie ponad 21 procent powyżej trzyletniego minimum ustanowionego w ubiegłym miesiącu.

((Ewa Krukowska, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: UNIMIL S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na GPW możliwy spadek po danych o prod. przemysł.