Na GPW nadal niewielka korekta, mniej zagranicy

Reuters
opublikowano: 11-01-2002, 08:42

WARSZAWA (Reuters) - Piątkowe notowania na warszawskiej giełdzie mogą przebiegać pod znakiem korekty spadkowej, ale jej przebieg będzie łagodny i wahania indeksów niewielkie, uważają analitycy. Dodają, że z uwagi na ostatnie osłabienie złotego, z zakupami mogą się wstrzymywać inwestorzy zagraniczni. "Z uwagi na brak istotnych informacji z kraju i spokojny przebieg sesji w

WARSZAWA (Reuters) - Piątkowe notowania na warszawskiej giełdzie mogą przebiegać pod znakiem korekty spadkowej, ale jej przebieg będzie łagodny i wahania indeksów niewielkie, uważają analitycy.

Dodają, że z uwagi na ostatnie osłabienie złotego, z zakupami mogą się wstrzymywać inwestorzy zagraniczni.

"Z uwagi na brak istotnych informacji z kraju i spokojny przebieg sesji w USA, uważam, że w Warszawie dojdzie do niewielkiej zmiany indeksów. Ryzyko walutowe może jednak powstrzymywać inwestorów zagranicznych" - powiedział Przemysław Nowicki, analityk w BDM PKO BP.

W czwartek WIG 20 spadł o 1,3 procent o 1.389,5 punktu. Indeks TechWIG stracił 2,1 procent i zamknął się na poziomie 690,3 punktu. Obroty wyniosły 545 milionów złotych.

Od początku roku indeks WIG 20 wzrósł prawie o 15 procent dochodząc w środę do najwyższego poziomu od siedmiu miesięcy.

Zdaniem obserwatorów rynku utrzymujący się od początku roku popyt może pochodzić od inwestorów zagranicznych oraz krajowych funduszy, zwłaszcza emerytalnych.

W czwartek polska waluta spadła poniżej psychologicznego poziomu czterech złotych za dolara, gdyż środowe spotkanie przedstawicieli rządu z członkami Rady Polityki Pieniężnej nie zażegnało obaw o konflikt między decydentami.

((Kuba Kurasz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane