Na GPW niewielki wzrost w piątek, najbliższe sesje nie przyniosą przełomu

(Paweł Kubisiak)
18-08-2006, 17:57

Ostatnia w tym tygodniu sesja na GPW zakończyła się lekkim wzrostem indeksu WIG 20. Na kolejnych sesjach analitycy oczekują raczej trendu horyzontalnego. Według nich, do czasu powrotu inwestorów z wakacji największy wpływ na nasz rynek będą miały notowania na giełdach w USA.

Ostatnia w tym tygodniu sesja na GPW zakończyła się lekkim wzrostem indeksu WIG 20. Na kolejnych sesjach analitycy oczekują raczej trendu horyzontalnego. Według nich, do czasu powrotu inwestorów z wakacji największy wpływ na nasz rynek będą miały notowania na giełdach w USA.

„Do końca sierpnia spodziewam się trendu horyzontalnego i wahania się indeksu WIG 20 w przedziale 2.900 – 3.000 pkt. Jesteśmy po wynikach kwartalnych, w większości były one satysfakcjonujące, więc nie ma impulsu do spadków. Z kolei większych wzrostów oczekuję dopiero we wrześniu, gdy zwiększy się aktywność inwestorów” – powiedział Tomasz Nowak, analityk Millennium DM.

W ocenie analityka, gdy dojdzie do porozumienia w kopalni miedzi Escondida w Chile, ceny tego surowca mogą spaść o 6-10 %, co oczywiście negatywnie wpłynie na notowania KGHM Polska Miedź. Póki co chilijska kopalnie została w piątek zamknięta co wywołało wzrost cen miedzi. Kurs KGHM Polska Miedź wzrósł w piątek na zamknięciu o 1,4 % do 111,50 zł.

Wartość indeksu WIG 20 na koniec piątkowej sesji wyniosła 2.962,37 pkt, po wzroście o 0,52%. Obroty na rynku akcji wyniosły ponad 1 mld zł. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na GPW niewielki wzrost w piątek, najbliższe sesje nie przyniosą przełomu