Na GPW pogorszenie nastrojów, WIG-20 poniżej 1200 pkt.

Marek Druś
23-10-2001, 12:04

Na warszawskiej giełdzie podaż uzyskała przewagę i indeksy ruszyły w dół. Tanieją papiery większości blue chipów, co widać po spadku WIG-20, który nie utrzymał się powyżej 1200 pkt. Po dość optymistycznym początku dzisiejszych notowań, będącym przedłużeniem ataku popytu, który miał miejsce na zakończenie wczorajszej sesji, byki oddały pole niedźwiedziom.

Papiery zaczęły tanieć - te które zdążyły wyraźnie poprawić swoją wycenę na początku sesji utrzymują jeszcze niewielki wzrost. Te, które nie drożały dostatecznie mocno, są już na minusie.

Tanieją papiery większości spółek z WIG-20. Stosunkowo najlepiej wyglądają notowania Netii, której kurs poszedł w górę w pierwszych minutach sesji ponad 10 proc. oraz Computerlandu. Wzrost ceny papierów tego ostatniego, to efekt doskonałych wyników osiągniętych przez spółkę w III kwartale.

Tanieją papiery PKN Orlen, który ma największy udział w obrotach rynku. Spółka rozczarowała wynikami, choć w pierwszej części sesji kurs jej akcji notował wzrost.

Podobnie stało się w przypadku KGHM. Choć jego kwartalne wyniki nie były złe, na wycenę papierów spółki wpływa wczorajszy spadek kursu miedzi na światowych giełdach do najniższego poziomu od 15 lat.

Wśród spółek z sektora IT największej zmiany nastrojów doświadczyli udziałowcy MCI, którego papiery wyraźnie tanieją po równie wyraźnej zwyżce kursu notowanej na początku sesji.

Lekko osłabł popyt, który wyraźnie poprawił wycenę udziałów Comarchu. Spółka poinformowała ostatnio o bardzo dobrych wynikach kwartału.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW pogorszenie nastrojów, WIG-20 poniżej 1200 pkt.