Na GPW ponownie dominowały spadki

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 11-01-2001, 00:00

Na GPW ponownie dominowały spadki

Początek sesji na warszawskiej giełdzie nie podtrzymał pozytywnych sygnałów z poprzednich notowań. Indeks największych spółek zniżkował na otwarciu około 1 proc. dzięki zgodnym spadkom najcięższych walorów. Na początku notowań tracił PKN Orlen, co mogło być związane ze słabą wyceną chemicznych akcji w Ameryce. Wynikało to z faktu, iż przez tamtejsze rynki przetoczyły się ostatnio niezbyt pochlebne analizy dla sektora chemicznego i lidera branży firmy DuPont. Trend zniżkowy na parkiecie dominował przez cały dzień, co nie zapowiada nic dobrego dla rodzimego rynku akcji.

Bank Śląski stracił na otwarciu prawie 6 proc. Podmiot ten jest słabo oceniany przez analityków . Uważają oni, że spółka nie rozwija się we właściwym tempie, a zyski transferowane są do Irlandii, gdzie znajduje się siedziba inwestora strategicznego. W marcu bank planuje ogłoszenie nowej długoterminowej strategii rozwoju, co być może poprawi jego wizerunek. W kolejnych godzinach handlu inwestorzy zainteresowali się jednak BSK, dzięki czemu zaczął on z sukcesem niwelować straty.

W niełasce inwestorów znalazło się z kolei BRE. Ostatecznie cena tego banku zmniejszyła się o 2,8 proc. Spółce nie pomogła nawet pozytywna rekomendacja SG Securities, który uważa, że akcje banku mają 15-proc. potencjał wzrostu. Wynika to z udanego wdrożenia bankowości internetowej i wygranej w sporze ze Skarbem Państwa. W grę wchodziło 30 mln zł.

Warto także zwrócić uwagę na Stalprofil. Publikacja prognozy na 200 rok stała się impulsem, dzięki któremu kurs spółki wzrósł o prawie 2 proc. Jest to jedna z niewielu spółek, która systematycznie poprawia wyniki, a która do tej pory wydaje się uchodzić uwadze inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW ponownie dominowały spadki