Na GPW powinno być spokojnie

Przemek Barankiewicz
02-09-2002, 09:30

Europejskie parkiety będą dzisiaj pozbawione kierunkowskazu, jakim są giełdy w USA (Święto Pracy). W tej sytuacji GPW będzie czekać z odważniejszym ruchem na wtorek. Początek sesji może przynieść lekkie spadki, bo piątkowa sesja za oceanem rozczarowała.

Liderem notowań może być PKN Orlen. Rosną szanse na zmonopolizowanie przez spółkę całego polskiego rynku. Akcje koncernu powinny być także jednymi z beneficjentów ożywienia gospodarczego, które potwierdzają piątkowe dane o polskiej wymianie handlowej.

Ciekawie będzie w branży budowlanej. Mostostal Export zdementował pogłoski o złożenie wniosku o upadłość przeciw spółce, a jeśli to nawet prawda, ME powinno się z nim uporać. Wyniki spółki wzrosną o 15 mln zł dzięki wygranej w piątek rozprawie przeciw przedsiębiorstwu z Bydgoszczy.

Zwyżkować powinny papiery Mostostalu Płock. Spór zarządu z „Solidarnością” na razie wygasł.

Elektrobudowa skorygowała nieco wyimaginowane prognozy na ten rok. Rynek i tak w nie nie wierzył, więc reakcja na informacje powinna być wyważona.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW powinno być spokojnie