Na GPW powoli rośnie przewaga popytu

opublikowano: 02-09-2003, 12:45

Na warszawskiej giełdzie stopniowo rośnie przewaga popytu. Indeksy odrabiają straty z pierwszej fazy notowań, w czasie której doszło do płytkiej korekty w związku z realizacją zysków. Po osiągnięciu dziennego minimum na poziomie 1690 pkt. WIG20 znów rośnie i oddala się od pokonanej wczoraj bariery 1700 pkt. Od początku sesji najsłabszym indeksem rynku jest MIDWIG.

Realizacja zysków na GPW trwa, ale przewaga podaży stopniowo się zmniejsza. Wśród blue chipów najmocniej spada wciąż kurs Agory. W poniedziałek wzrósł aż o 8 proc. Wyraźnie spadają także ceny mocno drożejących na poprzedniej sesji papierów BRE Banku i Orbisu. Wynikiem realizacji zysku jest również spadek kursu PKN Orlen, który ujawnił po wczorajszych notowaniach plan zainwestowania w ciągu trzech lat aż 6 mld zł.

Zmniejszyła się wyraźnie podaż akcji KGHM. W pierwszej części notowań kurs papierów koncernu wyraźnie spadał mimo dobrych wiadomości z rynku metali.

Powody do zadowolenia mają dziś akcjonariusze Banku Millennium. Popyt na nie nie słabnie. Wiąże się to z wiadomościami z Iraku. Polska spółka jest w składzie konsorcjum banków, które będzie zarządzać Irackim Bankiem Handlowym obsługującym wymianę zagraniczną tego kraju.

Od początku notowań rośnie wyraźnie kurs papierów BZWBK. Choć nie udało mu się pokonać bariery 93 zł widać, że wciąż przyciąga on większe od branżowych rywali zainteresowanie inwestorów.

Po rekordowym wzroście kursu na poniedziałkowej sesji nie może dziwić zwiększona podaż papierów Amiki. Lider krajowego rynku AGD nie dawał ostatnio wielu powodów do zadowolenia swoim akcjonariuszom, nic zatem dziwnego, że przynajmniej cześć z nich postanowiła skorzystać z okazji pozbycia się papierów spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW powoli rośnie przewaga popytu