Na GPW realizacja zysków, indeks WIG 20 spadł o 0,87%

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 19-09-2006, 17:12

Po poniedziałkowej bardzo dobrej sesji, ceny większości akcji na warszawskiej giełdzie spadały we wtorek, a inwestorzy realizowali zyski, uważają analitycy. Według nich, do momentu ogłoszenia decyzji w sprawie stóp procentowych przez amerykański bank centralny, co ma nastapić w czwartek, zarówno w Polsce jak i na świecie nie powinno się wiele zdarzyć na rynkach kapitałowych.

Po poniedziałkowej bardzo dobrej sesji, ceny większości akcji na warszawskiej giełdzie spadały we wtorek, a inwestorzy realizowali zyski, uważają analitycy. Według nich, do momentu ogłoszenia decyzji w sprawie stóp procentowych przez amerykański bank centralny, co ma nastapić w czwartek, zarówno w Polsce jak i na świecie nie powinno się wiele zdarzyć na rynkach kapitałowych.

„Dzisiaj mieliśmy realizację zysków, po dobrej sesji w poniedziałek”- powiedziała Monika Kosakowska, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego. Jednak według niej, sytuacja na polskim rynku kapitałowym niewiele się ostatnio zmienia a indeks WIG 20 oscyluje wokół 3.000 pkt.

Kosakowska uważa, że do jakiejś ewentualnej zmiany na rynkach może dojść w piątek, kiedy inwestorzy będą znać decyzje w sprawie stóp procentowych, która wraz z komentarzem ma być ogłoszona przez amerykański bank centralny w czwartek.

”Jeśli stopy nie wzrosną, jak uważa większość analityków, będzie to dobra informacja dla rynków wschodzących, także dla Polski” – powiedziała.

„Dlatego piątkowa sesja będzie ważna, bo może wskazywać na dalszy przebieg notowań”- dodała

Wartość indeksu WIG 20 na koniec sesji we wtorek wyniosła 3.009,51 pkt. po spadku o 0,87%. Obroty na rynku akcji wyniosły ok. 1 mld zł. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu