Na GPW silna przecena, ale indeks WIG20 nie przekroczył bariery 2.760 pkt

Internet Securities
opublikowano: 08-03-2006, 16:54

Środa na warszawskim parkiecie to kolejny dzień mocnej przeceny, ale dopóki indeks broni wsparcia na poziomie 2.760 pkt, dopóty nie można mówić o głębszej korekcie, oceniają maklerzy.

Środa na warszawskim parkiecie to kolejny dzień mocnej przeceny, ale dopóki indeks broni wsparcia na poziomie 2.760 pkt, dopóty nie można mówić o głębszej korekcie, oceniają maklerzy.

„Jesteśmy bardzo blisko istotnego punku wsparcia 2.760 pkt na WIG-u 20, ale dopóki indeks nie spada poniżej tego poziomu, nie ma powodu do paniki” – ocenia Artur Pisarzowski, makler DM BZ WBK.

Zdaniem maklera, w momencie pokonania tego poziomu, indeks prawdopodobnie pójdzie w dół o około 200 pkt.

„Myślę, że po pokonaniu bariery 2.760 pkt, indeksy mogą spaść do poziomu 2.550 czyli mniej więcej takiego, z jakim mieliśmy do czynienia w październiku 2005 roku” – powiedział.

W ocenie Pisarzowskiego, główną przyczyną spadków jest awersja do ryzyka inwestycji na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.

„To jest mechanizm naczyń powiązanych. Spada rentowność obligacji, jednocześnie złoty się osłabia, a potem odnotowujemy spadki na giełdzie” – powiedział makler.

W środę około godz. 16:30 indeks największych spółek WIG 20 spadł o 2,56% do 2.769,73 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły ponad 1.048 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane