Na GPW silne wzrosty przy pozytywnym sentymencie

(Paweł Kubisiak)
20-07-2006, 17:55

Ceny polskich akcji silnie wzrosły w czwartek dzięki poprawie sentymentu na świecie, po wypowiedzi szefa FED sugerującej koniec podwyżek stóp procentowych w USA. Maklerzy spodziewają się ataku na ostatnie szczyty, jednak nie w piątek, ale w przyszłym tygodniu.

Ceny polskich akcji silnie wzrosły w czwartek dzięki poprawie sentymentu na świecie, po wypowiedzi szefa FED sugerującej koniec podwyżek stóp procentowych w USA. Maklerzy spodziewają się ataku na ostatnie szczyty, jednak nie w piątek, ale w przyszłym tygodniu.

„Dziś mieliśmy bardzo dobrą sesję, a jej przyczyna to wzrost w USA i pozytywny sentyment, co przełożyło się zwłaszcza na przebieg sesji na rynkach wschodzących” – powiedział Paweł Bartczak, makler Domu Maklerskiego Banku Zachodniego WBK. Dodał, że największe wzrosty odnotowano w Turcji i w Polsce.

Bartczak uważa, że pozytywny sentyment powinien się utrzymać. „Powinniśmy atakować ostatnie szczyty, choć jutro może być to problematyczne” – powiedział.

Makler wyjaśnił, że nie widzi spółek, które „bez odpoczynku” po czwartkowych wzrostach, byłyby zdolne pociągnąć mocno w górę indeks WIG 20.

„Spodziewam się jutro otwarcia raczej na plusie, a bilansu sesji około zera” – powiedział.

W czwartek na zamknięciu indeks największych spółek WIG 20 wzrósł o 3,76% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 3.045,11 punktów. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,25 mld zł.

ISB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na GPW silne wzrosty przy pozytywnym sentymencie