Na GPW spadki indeksów mogą potrwać do końca tygodnia

ISB
opublikowano: 16-06-2008, 17:11

Poniedziałkowa sesja po całkiem dobrym otwarciu zakończyła się spadkami głównych indeksów. Atmosfera na rynku nie jest najlepsza i do czasu wygaśnięcia kontraktów na WIG 20 należy spodziewać się dalszych spadków, oceniają analitycy.

"Otworzyliśmy się dziś całkiem przyzwoicie na plusie, a skończyło się jak zwykle, czyli słabo. Na WIG 20 obroty były całkiem spore, bo sięgnęły prawie 1,2 mld zł i skupiły się na dwóch bankach Pekao SA i PKO BP oraz KGHM"- powiedział Mirosław Saj, analityk BM DnB Nord Polska.

Negatywnym bohaterem sesji okazało się Pekao SA, którego akcje na zamknięciu sesji straciły 4,03%. Zdaniem Saja, na spadku kursu w dużej mierze zaważyła informacja, że jeszcze w tym miesiącu Skarb Państwa sfinalizuje umowę sprzedaży ponad 4-proc. pakietu akcji banku na rzecz jego głównego akcjonariusza UniCredit.

W opinii analityka BM DnB Nord atmosfera na rynku jest negatywna, a zbliżający się termin wygasania kontraktów terminowych na WIG20 powoduje, że inwestorzy grają na krótkie pozycje.

"Do czasu wygaśnięcia kontraktów raczej powinniśmy spodziewać się spadków. Obecnie trudno określić na jakim poziomie zatrzyma się indeks tym bardziej, że aspekty psychologiczne, a nie techniczne dyktują zachowanie GPW. Dodał, że dodatkowym czynnikiem, który nie sprzyja ożywieniu na GPW jest zbliżający się sezon urlopowy"- powiedział Saj.

W poniedziałek WIG20 stracił 1,16% i wyniósł 2.697,54 pkt, zaś WIG spadł o 0,69% do 43.322,93 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,4 mld zł. (ISB)

amo/mtd

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na GPW spadki indeksów mogą potrwać do końca tygodnia