Na GPW spadki, w piątek oczekiwana ich kontynuacja

Internet Securities
opublikowano: 30-11-2006, 17:02

Sesja na GPW w czwartek kończy się spadkiem cen akcji największych spółek. Według analityków, także na piątkowej sesji będzie przeważać podaż po słabych danych ze Stanów Zjednoczonych o wskaźniku aktywności sektora wytwórczego w okręgu Chicago.

Sesja na GPW w czwartek kończy się spadkiem cen akcji największych spółek. Według analityków, także na piątkowej sesji będzie przeważać podaż po słabych danych ze Stanów Zjednoczonych o wskaźniku aktywności sektora wytwórczego w okręgu Chicago.

„Z USA napłynęły dzisiaj słabe dane, szczególnie te po szesnastej o indeksie Chicago PMI. Jutro spodziewam się kontynuacji przeceny na naszym rynku, bo na giełdzie w USA powinny być spadki. Indeks WIG 20 przebije poziom 3.200 pkt i będzie się powoli zbliżał do 3.100 pkt” – powiedział Tomasz Nowak, analityk Millennium DM.

Według analityka, w perspektywie najbliższych kilku tygodni na GPW będziemy mieli do czynienia z trendem horyzontalnym, a głębsza przecena może na warszawski parkiet zawitać dopiero na początku przyszłego roku.

„W okresie przedświątecznym spodziewam się trendu horyzontalnego w przedziale 3.100 – 3.300 pkt” – powiedział Nowak.

W czwartek na zamknięciu sesji WIG 20 stracił 0,75% do poziomu 3.217,41 pkt., zaś WIG spadł o 0,39% do 50.230,32 pkt. Obroty na rynku akcji sięgnęły 1,9 mld zł. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na GPW spadki, w piątek oczekiwana ich kontynuacja