Na GPW spadki, wkrótce możliwe ich wyhamowanie

ISB
opublikowano: 13-01-2009, 13:55

Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od sporych spadków, a po osiągnięciu przez WIG20 poziomu ok. 1.740 pkt, indeks wszedł w fazę stabilizacji. Analitycy uważają, że wkrótce możliwe jest wyhamowanie spadków, jednak raczej tylko o charakterze korekcyjnym.

"Dzisiejsze notowania nie wyglądają najlepiej, zwłaszcza spółki z WIG20, czyli ulubieńcy zagranicy" - powiedział analityk BM DnB Nord Mirosław Saj. Dodał, że indeks największych spółek "ciągną" w dół najbardziej banki PKO BP i Pekao SA oraz KGHM.

Saj uważa, że obecnie możemy spodziewać się wyhamowania spadków, jednak raczej tylko o charakterze korekcyjnym. "Wydaje się z dużym prawdopodobieństwem, że będziemy hamować jutro" - powiedział i nie wykluczył nawet korekcyjnego ruchu w górę.

Analityk zastrzegł jednak, że obecnie, przy bardzo niskiej płynności, trudno przewidywać poziomy notowań, jednak w dużej mierze będzie decydować o tym sytuacja na rynku amerykańskim.

We wtorek ok. godz. 13:45 indeks WIG20 tracił 2,97% i wynosił 1.738,57 pkt. Obroty spółek wchodzących w skład indeksu wynosiły ponad 415 mln zł.(ISB)

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na GPW spadki, wkrótce możliwe ich wyhamowanie