Na GPW trend boczny, inwestorom udziela się letni nastrój

Internet Securities
05-07-2006, 09:18

W środę na warszawskim parkiecie prawdopodobna jest kontynuacja trendu bocznego, z którym ostatnio mieliśmy do czynienia. Jeśli amerykańscy inwestorzy nie zaatywizują się na rynkach wschodzących, taki scenariusz możliwy jest przez dłuższy czas, oceniają maklerzy.

W środę na warszawskim parkiecie prawdopodobna jest kontynuacja trendu bocznego, z którym ostatnio mieliśmy do czynienia. Jeśli amerykańscy inwestorzy nie zaatywizują się na rynkach wschodzących, taki scenariusz możliwy jest przez dłuższy czas, oceniają maklerzy.

„Mamy cały czas niskie obroty, widać, że wakacyjny nastrój udziela się inwestorom” – powiedziała Monika Kosakowska z Beskidzkiego Domu Maklerskiego (BDM).

Jej zdaniem sytuacja w krótkim okresie jest uzależniona od amerykańskich inwestorów.

„O ile inwestorzy amerykańscy nie zaktywizują swoich działań na ‘emerging markets’, o zmianę trendu będzie trudno” – powiedziała Kosakowska.

W najbliższy czwartek rozpoczyna się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, na którym prawdopodobnie nie dojdzie do kolejnej podwyżki stóp procentowych, ale kolejna podwyżka spodziewana jest już na następnym posiedzeniu EBC.

„Wtedy taka sytuacja może być wykorzystana do realizacji zysków” – ocenia Kosakowska.

We wtorek, na koniec sesji indeks największych spółek WIG 20 zyskał 0,52% i osiągnął poziom 2.910,84 pkt. Obroty na rynku akcji miały wartość ponad 800 mln zł zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na GPW trend boczny, inwestorom udziela się letni nastrój