Na GPW trwa przeciąganie liny

KZ
opublikowano: 28-09-2009, 11:12

WIG20 balansuje na poziomie z zamknięcia w  piątek. Byki nie stoją jednak na straconej pozycji, choć muszą dźwigać balast w  postaci słabości KGHM i Pekao.

WIG20 wystartował od zwyżki o 0,4 proc. do 2254,2 pkt., a w pierwszych minutach udało się nawet dojść do poziomu 2270 pkt. Po spadkach, jakie miały miejsce w piątek w USA, taki początek mógł być zaskakujący, zwłaszcza że pokaźnymi spadkami dzień zakończyły też rynki azjatyckie. Wygląda jednak na to, że dziś inwestorzy zagrają pod odbicie (za oceanem trzy ostatnie sesje zakończyły się na czerwono), czemu sprzyjać będzie dodatkowo brak istotnych danych makro.

Do tego, by na GPW dzień zakończył się wzrostem WIG20, potrzeba będzie wsparcia ze spółek mających największych wpływ na wartość indeksu. Pekao i KGHM są bowiem na wyraźnym minusie, a PKO BP balansuje na poziomie z zamknięcia w piątek.

Na szerokim rynku wród najmocniej drożejących spółek skalą obrotów wyróżniają się Izolacja Jarocin, Zremb Chojnice i Swissmed.

Do wzrostów powraca też Pronox, który w piątek korygował wcześniejsze dynamiczne wzrosty. Sąd nie podjął wówczas decyzji o trybie upadłości spółki. Zapadnie ona na następnym posiedzeniu, którego termin nie został sprecyzowana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW trwa przeciąganie liny