Na GPW trwają wzrosty pomimo decyzji RPP

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 26-04-2001, 14:00

Po chwilowym załamaniu decyzją RPP, większość spółek nadal zyskuje. Nastrojów nie zmienił także brak cięć stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny. Giełdowi gracze przyzwyczaili się już, że na pomoc ze strony władz monetarnych Starego Kontynentu nie mogą liczyć. Najsilniejszy pozostaje dzisiaj sektor TMT. Liderami wzrostu są papiery Chemiskóru i spekulacyjnego Pażura. Najsłabsze na rynku są zdecydowanie akcje Stalexportu.

Chemiskór, już niedługo 4Media, ogłosił dzisiaj plany wprowadzenia na GPW swojej internetowej gałęzi – Internet Operator. Wczoraj o sprzedaży pakietu akcji Chemiskóru poinformował Kredyt Bank. Oznaczać to może, że do spółki w końcu wejdzie poważny inwestor. Dzisiaj po południu spółka ma także ogłosić swoje najbliższe plany, m.in. internetowe.

Kolejny już dzień zwyżkuje kurs Agory. Paradoksalnie rynek pozytywnie odebrał dwa niepowodzenia w planach ekspansji grupy - sprzedaż udziałów w Telewizyjnej Korporacji Partycypacyjnej oraz niepowodzenie wezwania na AMS. Warto jednak zaznaczyć, że sprzedaż akcji TKP zwiększy przychody finansowe spółki o ponad 100 mln zł. Kurs ma jednak nadal daleką drogę do 100 zł, na które wycenił akcje grupy medialnej UBS Warburg.

Lekko rośnie kurs KGHM, czego powodem mogą być korzystne rekomendacje dla papierów konglomeratu, wydane przez DM BOŚ i Wood & Company.

Uspokoił się kurs Elektrimu, który przeszedł do kontrataku w konflikcie z Eastbridge. Akcjonariusze holdingu są jednak świadomi, że „nie znają dnia, ani godziny”.

O 2 proc. rośnie wycena TPSA. W tym momencie rodzimy operator jest więc chyba jednym z najlepszych telekomów na europejskich giełdach.

Negatywnym bohaterem dzisiejszych notowań na GPW jest Stalexport (-5 proc.). Spółka skorygowała wynik finansowy za ubiegły rok, który w efekcie zamknęła 578 mln zł straty. Piętą achillesową grupy okazała się Huta Ostrowiec.

Przemek Barankiewicz, p.barankiewicz@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na GPW trwają wzrosty pomimo decyzji RPP