Na GPW tydzień zaczął się od spadków

ISB
opublikowano: 06-08-2007, 17:39

Poniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) zaczęła się od dużych spadków. Indeksy WIG i WIG20 straciły na otwarciu po ponad 1,4%. Potem udało im się odrobić część strat, ale pod koniec dnia znów pojawiła się presja na sprzedaż walorów.

"Wystraszyliśmy się sytuacji na giełdach amerykańskich" - powiedział analityk DM BZ WBK Tomasz Jerzyk. Jego zdaniem o sytuacji na warszawskim parkiecie decydować nadal będą zachowania światowych, głównie nowojorskich indeksów.

"Nawet bardzo dobry raport ważnej spółki będzie miał ograniczone znaczenie, najwyżej do danej branży i tylko na pewien czas" - ocenił Jerzyk. Według niego we wtorek spory wpływ na notowania w Warszawie będzie miał raport KGHM. Spółka zapowiedziała m.in. że 20 sierpnia zarząd podniesie prognozę zysku netto na cały rok.

Zdaniem Jerzyka o silnej presji na sprzedawanie świadczy fakt, że w poniedziałek drożały akcje zaledwie 42 spółek, a taniały 265.

"Optymistyczne jest to, że obroty były na niewielkim, wręcz wakacyjnym poziomie. Pamiętamy, że wzrosty w czasie hossy były osiągane przy znacznie większych obrotach. Niebezpieczne jest jednak to, że dziś cierpliwość posiadaczy akcji jest wystawiana na sporą próbę, której mogą nie wytrzymać i rozpocząć wyprzedaż" - ocenia analityk.

W poniedziałek indeks WIG20 stracił 1,06% i osiągnął poziom 3.585,97 pkt. WIG spadł o 1,51% do 60.750,10 pkt. Obroty wyniosły 1,146 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na GPW tydzień zaczął się od spadków