Na GPW w czwartek oczekiwana ‘świąteczna’ sesja

opublikowano: 05-04-2007, 08:57

(XTB/ISB) Ostatnia sesja przed Świętami Wielkanocnymi, powinna upłynąć na GPW w świątecznej atmosferze, gdzie niewielkim wzrostom indeksów, towarzyszyć będą małe obroty i niska zmienność.

W środę wzrosły wszystkie główne indeksy w Warszawie, ustanawiając w czasie sesji lub na jej zamknięciu, nowe historyczne rekordy (wyjątkiem był TechWIG). Jednak w przypadku WIG-u, a przede wszystkim WIG20, wczorajsze wzrosty zostały wyraźnie ograniczone w samej końcówce. Proces ten bazował jednak na fałszywych przesłankach - na oczekiwanych spadkach na Wall Street w reakcji na bardzo słabe dane z USA i spadek cen ropy.

Okazało się jednak, że Amerykanie wciąż noszą ‘różowe okulary' i słabe dane potraktowali jako zapowiedź obniżek stóp procentowych, zupełnie nie zwracając uwagi na fakt, że presja inflacyjnie rośnie, a już teraz wskaźnik CPI core (2,7 proc. r/r) wyraźnie przekracza pożądany przez FED poziom 2 proc.

Po zakończeniu handlu w Warszawie zmieniła się również sytuacja na rynku ropy. Silny spadek zapasów benzyny w USA sprawił, że wyraźna zniżka cen ropy, wywołana uwolnieniem brytyjskich żołnierzy przez Iran, pod koniec dnia została w sposób zauważany zredukowana.

Fałszywe przesłanki spadku indeksów w samej końcówce wczorajszych notowań na GPW każą oczekiwać dziś przeciwnej reakcji na otwarciu. Z uwagi na to, że jest to ostatnia sesja przed Świętami, raczej będzie to stonowana reakcja, natomiast cały dzień prawdopodobnie upłynie pod znakiem marazmu.(XTB/ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Na GPW w czwartek oczekiwana ‘świąteczna’ sesja