Na GPW w czwartek oczekiwane lekkie wzrosty

Internet Securities
opublikowano: 07-12-2006, 08:36

Po wczorajszej korekcie, w czwartek na warszawskiej giełdzie, ponownie powinny zagościć wzrosty. Chociaż raczej nie będą one duże.

Po wczorajszej korekcie, w czwartek na warszawskiej giełdzie, ponownie powinny zagościć wzrosty. Chociaż raczej nie będą one duże.

Środa na GPW upłynęła pod znakiem korekty ostatnich zwyżek, które we wtorek doprowadziły cztery z pięciu głównych indeksów do najwyższych w historii poziomów.

Wczoraj na wartości straciły wszystkie indeksy. Najwięcej, bo 1,3 proc., stracił indeks średnich spółek. WIG spadł o 0,67 proc., WIG20 o 0,61 proc., TechWIG o 0,56 proc., natomiast WIRR spadł o 0,51 proc.

W środę wzrosły akcje 90 spółek, 175 spadły, a 18 pozostały bez zmian. Najwięcej zarobili akcjonariusze praw do akcji debiutującej na giełdzie spółki Żurawie Wieżowe SA (+87,86 proc.). Mocne wzrosty były też udziałem ŁDA Invest (+66,67 proc.). Po drugiej stronie barykady znalazły się akcje Dudy. Były one pierwszy raz notowane bez prawa poboru i na koniec dnia zostały wycenione o 37,81 proc. niżej niż dzień wcześniej. To jednak tylko "papierowa" strata.

Wczoraj najaktywniej handlowano akcjami KGHM (105,80 zł; -0,28 proc.), wspomnianych Zakładów Mięsnych Duda (16,79 zł; -37,81 proc.) i Telekomunikacji Polskiej (24,10 zł; +1,22 poc.).

Środowe spadki w Warszawie mają tylko i wyłącznie korekcyjne podłoże. Analiza techniczna wskazuje, że po ostatnich wzrostach, możliwa jest 2-3 dniowa korekta, po zakończeniu której, akcje dalej będą rosły. Póki co, nie ma jednak pretekstów do silniejszego cofnięcia rynku.

Takim pretekstem bowiem, ani nie są śladowe spadki na Wall Street, ani oczekiwana dziś podwyżka stóp procentowych w strefie euro do 3,5 proc., ani też spadki cen miedzi czy ropy. Stąd też warszawskie indeksy powinny wrócić w pobliże ostatnich maksimów i tam czekać na dalszy rozwój wypadków.

Marcin R. Kiepas, analityk Domu Maklerskiego X-Trade Brokers SA

(ISB/ X-Trade)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane