Na GPW w czwartek wzrosty, spodziewany koniec głębszej korekty

Internet Securities
opublikowano: 25-05-2006, 16:59

W czwartek na warszawskim parkiecie po nerwowym przebiegu sesji indeks największych spółek WIG20 zakończył dzień na plusie. Zdaniem analityków, może to oznaczać koniec korekty w krótkim terminie.

W czwartek na warszawskim parkiecie po nerwowym przebiegu sesji indeks największych spółek WIG20 zakończył dzień na plusie. Zdaniem analityków, może to oznaczać koniec korekty w krótkim terminie.

„Na rynku nastąpiło ‘strząśnięcie nerwowych inwestorów’, a później indeksy poszły w górę. Oceniam, że w krótkim terminie koniec fali spadkowej jest już bliski” – powiedział Sławomir Koźlarek, makler DM BZ WBK.

Jego zdaniem najistotniejszą kwestią w najbliższym czasie będzie to, jak szybko i jak wysoko rynek będzie w stanie się podnieść.

„Teraz rynek będzie probował iść w górę, nie wykluczam, że w początkowej fazie będzie to bardzo mocny wzrost” – ocenił Koźlarek.

„Pierwszym poziomem mogą być okolice 2.950 pkt” – dodał.

W czwartek WIG 20 osiągnął poziom 2.843,49 punktów, co oznacza wzrost o 1,77%. Obroty akcjami wyniosły 1,6 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane