Na GPW w poniedziałek oczekiwane spadki w ślad za zagranicą

XTB, ISB
12-11-2007, 09:18

Nastroje na światowych giełdach nie są najlepsze: akcje w Chinach staniały dziś o prawie 6 proc., w Japonii o 2,5 proc., a w Hong Kongu o 3,6 proc. Do tego można dodać piątkowy spadek Średniej Przemysłowej o  1,7 proc., S&P500 o 1,4 proc. oraz Nasdaq Composite o 2,5 proc.

Ta krótka wyliczanka, wzbogaconymi nienajlepszymi nastrojami rodzimych graczy, wystarczy już do tego, żeby prognozować dziś spadki na otwarciu warszawskiej giełdy. Spadki te później mają szanse przerodzić się w wyczekiwanie na sesję na Wall Street (pomimo dzisiejszego święta w USA giełdy pracują). Może ona dać sygnał do odbicia lub do paniki.

Poprzedni tydzień przyniósł zdecydowane pogorszenie sytuacji na wykresach polskich indeksów. Najgorsza jest sytuacja mWIG40, który nie tylko wybił się dołem z dwumiesięcznej stabilizacji, tym samym otwierając drogę do mocnych spadków, ale w piątek przełamał sierpniowy dołek, potwierdzając wcześniej wygenerowany silny sygnał sprzedaży.

Niewiele lepsza jest sytuacja indeksu sWIG80, który jest tylko o krok od potwierdzenia silnych średnioterminowych sygnałów sprzedaży, które mogą sprowadzić go w okolice 13700 pkt.

Marcin R. Kiepas, analityk X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: XTB, ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Na GPW w poniedziałek oczekiwane spadki w ślad za zagranicą