Na GPW w środę oczekiwana kontynuacja wzrostu

opublikowano: 11-04-2007, 09:42

Środowa sesja na warszawskim parkiecie powinna przynieść kontynuację wtorkowych wzrostów, głównie za sprawą braku danych makroekonomicznych, które mogą znacząco wpłynąć na rynek, oceniają analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego (BDM).

"Z punktu widzenia analizy technicznej droga do pobicia rekordu stoi otworem. Wydaje się jednak, że potencjał wzrostu cen miedzi a tym samym KGHM jest już na wyczerpaniu i w śrubowaniu rekordów potrzebna będzie pomoc banków" - pisze w komentarzu dziennym Łukasz Musialski z BDM.

W jego ocenie, dodatkowym impulsem do wzrostu może być środowa publikacja archiwalnego już raportu na temat wyników instytucji bankowych w 2006 roku.

Wtorkowa sesja przyniosła długo oczekiwane pobicie rekordu przez WIG 20. Rynek do góry pociągnął praktycznie sam KGHM, który podrożał o prawie 8% na fali galopujących cen miedzi na światowych rynkach.

"Można narzekać na styl w jakim ten rekord został ustanowiony (wczoraj 10 spółek z Wigu 20 zakończyło sesję na minusie) jednak warto pamiętać o powszechnej prawdzie, która mówi, że rynek ma zawsze rację i nie warto z nim dyskutować" - ocenia Musialski.

We wtorek WIG 20 zakończył sesję wzrostem wartości o 1,13% do rekordowego poziomu 3.585,63 pkt. Indeks WIG zyskał na zamknięciu 1,28%, osiągając poziom 58.928,03 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 2,49 mld zł. ISB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na GPW w środę oczekiwana kontynuacja wzrostu