Na GPW w środę wciąż nie pojawi się wyraźny trend

opublikowano: 07-02-2007, 09:31

W środę na GPW oczekiwana jest trzecia w rzędu sesja konsolidacji - z braku wyraźnych impulsów, analitycy nie oczekują jeszcze wyraźnego wybicia indeksów.

W środę na GPW oczekiwana jest trzecia w rzędu sesja konsolidacji - z braku wyraźnych impulsów, analitycy nie oczekują jeszcze wyraźnego wybicia indeksów.

"Na rynku można zauważyć duże niezdecydowanie inwestorów, którzy wciąż czekają na wyraźniejszy sygnał , który skłoniłby ich do odważniejszych ruchów. Raczej nie nadejdzie on dzisiaj z USA, gdyż wczorajszą sesje za oceanem indeksy (mimo początkowych spadków) zakończyły zaledwie na niewielkich plusach" - napisał Łukasz Musialski, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego (BDM) w komentarzu.

Indeksy DJIA i Nasdaq wzrosły o 0,04%, a S&P 500 poprawił swe notowania o 0,07%.

"Tym samym brak impulsów do bardziej zdecydowanych ruchów powinien spowodować, że dzisiejsza sesja może mieć podobny przebieg do dwóch ostatnich, co oznacza dalszą konsolidację WIG20 powyżej 3500 pkt. przy niewielkim zakresie wahań indeksu" - dodał analityk.

We wtorek WIG 20 stracił na zamknięciu sesji 0,47% i wyniósł 3.510,98 pkt., zaś WIG osiągnął poziom 55.236,06 pkt po spadku o 0,22%. Obroty na rynku akcji wyniosły 2,51 mld zł. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane