Na GPW wciaż dominują niewielkie zmiany kursów

06-03-2003, 12:22

Warszawska giełda nie dostarcza dziś inwestorom wielu emocji. Indeksy wciąż tkwią w pobliżu ostatnich zamknięć, kursy większości blue chipów zmieniają się umiarkowanie. Na giełdach europejskich również utrzymują się niewielkie zwyżki. Rynki czekają na decyzję ECB w sprawie cięcia stóp procentowych. Jej ogłoszenie planowane jest na 13.45 czasu polskiego.

Największym zainteresowaniem inwestorów tradycyjnie cieszą się akcje TP SA. Ich kurs wciąż tkwi jednak na poziomie wczorajszego zamknięcia.

Dużym popytem cieszą się akcje Frantschach Świecie. DI BRE Banku wydał rekomendację ‘trzymaj’ dla papierów spółki, wyceniając je na 42 zł. Obecnie notowane są już po 50 zł. Popyt na nie to prawdopodobnie zasługa zarówno dobrych wyników, bezpiecznej branży w której działa spłka jak i niewielkiego free float jej papierów.

Kontynuuje spadek cena akcji Prokomu. Część analityków wiąże zwiększoną podaż papierów spółki z przebiciem przez jej kurs istotnego wsparcia.

Odrabia straty po wczorajszej przecenie KGHM. Akcje spółki wyraźnie w środę staniały, co uzasadniano m.in. obawami związanymi z planami dokapitalizowania ARP papierami spółek giełdowych przez MSP.

Rekordowo drożeją akcje Szeptela. Inwestorzy kupują je w związku z ostatnimi wiadomościami o pojawieniu się nowych inwestorów spółki oraz planach konsolidacji w sektorze telekomunikacji, gdzie Szeptel pojawia się jako potencjalny cel przejęcia.

Akcje 4Media, które prawdopodobnie od 31 marca zostaną wycofane z obrotu, są notowane z kursem z ostatniego zamknięcia. Inwestorzy zgłosili ofertę sprzedaży ponad 1,2 mln akcji spółki. Oferta kupna opiewa na 25 tys. papierów.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW wciaż dominują niewielkie zmiany kursów