Na GPW wzrosty po południu, ale we wtorek możliwa realizacja zysków

ISB
11-08-2008, 13:36

Dzięki wzrostom na piątkowej sesji w USA, warszawskie indeksy idą w górę w poniedziałek. Analitycy spodziewają się jednak, że dziś amerykańscy inwestorzy będą raczej sprzedawać akcje, a to oznacza możliwość spadków kursów w Warszawie we wtorek.

"Decydującą rolę będzie odgrywać zachowanie amerykańskich inwestorów i dane makro z USA" - powiedział analityk DM Millenium Tomasz Nowak. Według niego, w tym tygodniu obroty na warszawskiej giełdzie będą niższe ze względu na piątkowe święto.

"Inwestorzy nie będą mogli zareagować na piątkowe informacje z USA i dlatego raczej ograniczą działalność" - powiedział Nowak. Według niego, taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny, nawet pomimo tego, że w tym tygodniu wyniki kwartalne poda większość spółek notowanych na GPW.

W środę poznamy dane na temat sprzedaży detalicznej w USA. Według Nowaka, będą one miały kluczowe znaczenie dla inwestorów (zwłaszcza uzupełnione o czwartkowe dane nt. inflacji CPI w USA). Analityk spodziewa się, że do środy WIG 20 będzie się utrzymywał raczej w trendzie horyzontalnym (jednak przy założeniu, że dziś zyska, a jutro trochę straci).

"Wyniki firm są istotne, ale żeby ożywić rynek, potrzebne byłyby duże niespodzianki" - ocenił Nowak.

Dziś wyniki za I półrocze podał m.in. Getin Bank, który miał w tym okresie 195,17 mln zł zysku netto wobec 130,88 mln zł przed rokiem. Akcje Getin Holding rosły ok. godz. 13:20 o 1,67%.

Około godz. 13:25 indeks WIG wzrósł o 1,11% do 2 637,97 pkt, a WIG o 0,90% do 41 017,37 pkt. Obroty kształtowały się na poziomie ok. 340 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na GPW wzrosty po południu, ale we wtorek możliwa realizacja zysków