Na GPW wzrosty w środę, możliwa ich kontynuacja

opublikowano: 31-01-2007, 17:05

Główne indeksy warszawskiej giełdy wzrosły o ponad 1%, a indeks największych spółek WIG20 prawie o 2%. Według maklerów, jeszcze kilkanaście dni możemy mieć do czynienia z kontynuacją wzrostów pod wyniki” kwartalne, ale nie będzie to jednostajny ruch, tylko sesje wzrostowe przerywane korektami.

Główne indeksy warszawskiej giełdy wzrosły o ponad 1%, a indeks największych spółek WIG20 prawie o 2%. Według maklerów, jeszcze kilkanaście dni możemy mieć do czynienia z kontynuacją wzrostów pod wyniki” kwartalne, ale nie będzie to jednostajny ruch, tylko sesje wzrostowe przerywane korektami.

Dzisiaj mieliśmy wzrosty z niespodziewanie dobrą końcówką na WIG20” - powiedział Tomasz Leśniewski, makler Domu Maklerskiego BZ WBK. Według niego, świetne zamknięcie rynek zawdzięcza wzrostom akcji banków.

"Trochę sztucznie to wygląda, ale to efekt bardzo dobrego wyniku BRE Banku za czwarty kwartał i oczekiwania, że inne banki też opublikują dobre wyniki za ten okresł” - powiedział.

Makler dodał, że do dzisiejszych wzrostów przyczyniły się też zlecenia kupna z Zachodu.

Jego zdaniem kolejne kilkanaście dni też powinny przynieść wzrosty cen akcji pod wyniki” ale selektywne i niejednostajne. Powinno rosnąć, jednak będzie to wzrost ‘szarpany' - do góry i trochę w dół” - powiedział.

W środę na zamknięciu sesji indeks WIG20 wzrósł do poziomu 3.483,04 pkt, czyli o 1,72% wobec poprzedniego zamknięcia. WIG wyniósł 54.558,15 pkt, po wzroście o 1,56%. Obroty na rynku akcji wyniosły ponad 1,8 mld zł. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane