Na GPW zapowiada się sesja bez dużych zmian

Marek Druś
opublikowano: 08-05-2001, 09:19

Dzisiejsza sesja na GPW nie powinna przynieść znacznej zmiany sytuacji. Nadal powinny dominować spadki, a na ewentualną zmianę nastrojów wpływ mogą mieć wydarzenia na rynkach zagranicznych.

Ostatnie sesje, zarówno na warszawskim, jak i zagranicznych parkietach, nie wskazują na zasadniczą zmianę nastrojów. Giełdy w USA, po chwilowych „zachłyśnięciu” wynikami makro i oczekiwaniami na ruch Fed, po raz kolejny straciły impet.

Podobnie było w Europie. Wszystko wskazuje na to, że świąteczny sezon na światowych giełdach, który trwał przez ostatnie kilkanaście dni, był skutecznym hamulcem dużych zmian na rynkach.

Ciekawe, jak długo potrwa ponowny „rozruch” handlu na światowych rynkach. Możliwe, że krócej niż można się spodziewać. Już po dzisiejszej sesji w USA wyniki poda Cisco System, który jest benchmarkiem branży technologicznej. Wyraźne zmiany cen mogą być także efektem informacji na temat skutków zbliżającego się posiedzenia Fed.

Na warszawskim parkiecie na razie trwa spokój. Po super-weekendzie potrwa trochę czasu, aż inwestorzy znowu zaczną intensywnie handlować papierami. Widać to po ostatnich obrotach. Możliwe, że w najbliższym czasie dla sytuacji rynku największe znaczenie będą miały sygnały z giełd zagranicznych.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW zapowiada się sesja bez dużych zmian