Na GPW zawitała płytka korekta

(Artur Szymański)
opublikowano: 14-09-2005, 13:05

Pierwsza połowa środowej sesji na GPW przebiegła w spokojnej atmosferze. Zgodnie z oczekiwaniami, na rynku mamy płytką korektę z charakterystycznym dla niej spadkiem obrotów.

Pierwsza połowa środowej sesji na GPW przebiegła w spokojnej atmosferze. Zgodnie z oczekiwaniami, na rynku mamy płytką korektę z charakterystycznym dla niej spadkiem obrotów.

WIG20 zaczął dzień na minusie, szybko jednak podjęto próbę zniwelowania strat. To się jednak nie udało, próba odrobienia strat zakończyła się fiaskiem tuż poniżej poziomu piątkowego zamknięcia. Indeks ponownie opadł na około 0,5-proc. minus i wszedł w stabilizację.

Potwierdzają się przypuszczenia, że najważniejszym drogowskazem dla warszawskich inwestorów będzie przebieg sesji na giełdzie budapeszteńskiej. Tam szybko doszło do spadku o około 1 proc. Potem inwestorzy odrobili nieco strat, ale BUX ciągle jest na minusie. Rynkom naszego regionu należy się kilka dni spokoju na złapanie oddechu po ostatnim biciu rekordów.

Kolejne godziny na GPW przynoszą osłabienie aktywności inwestorów. Na półmetku handel akcjami spółek z WIG20 wynosi tylko 170 mln zł. Po kilku dniach mamy zmianę na pozycji lidera pod względem wartości obrotów. Tym razem najwięcej do puli wrzuca Telekomunikacja Polska, na akcjach której notuje się około 50 mln zł obrotów.

Dotychczasowy lider PKN Orlen, spadł na drugą lokatę. Handel walorami płockiej rafinerii jest o około 10 mln zł mniejszy. Akcje nieznacznie tracą na wartości. Dziś prezes spółki Igor Chalupec powiedział, że po nieudanej próbie wejścia do tureckiego koncernu Tupras, PKN jest zainteresowany litewską rafinerią w Możejkach. Przede wszystkim będzie jednak kładł nacisk na rozwój rynku detalicznego w Polsce. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane