Na GPW zielono

GRA
opublikowano: 10-02-2010, 10:53

Warszawskie indeksy są dziś wyraźnie nad kreską. WIG20 i mWIG40 rosną o ponad 1 proc. Po publikacji wyników, powodzeniem cieszą się papiery Millennium.

Prawie 5 proc. zyskuje bank Millennium, czyli ogłosił wyniki finansowe. Hanna Kędziora z Domu Maklerskiego PKO BP podkreśla, że zysk netto w wysokości 67,5 mln zł przekroczył oczekiwania rynku, które były na poziomie około 30 mln zł. Znacznie niższe od oczekiwań okazały się koszty działalności w IV kwartale (241 mln zł vs. prognozy 275 mln zł). To w głównej mierze wpłynęło na zysk netto. 

Rośnie też BRE Bank (+1,5 proc.), o którym pisze dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Prezes Grendowicz zapowiedział bowiem, że w pierwszym półroczu może być konieczne utworzenie dodatkowych rezerw, a największe ryzyko będzie po stronie korporacyjnej banku. Wczoraj bank ogłosił - jako pierwszy przedstawiciel sektora - wyniki finansowe, po których kurs był dość stabilny; na koniec dnia akcje wyceniano na +0,7 proc. 

Na maleńkim plusie jest Pol-Aqua (+0,2 proc.), w której posypały się rezygnacje z rady nadzorczej. Do dymisji podał się Marek Stefański (twórca firmy) oraz dwie inne osoby. Stefański podał, że przyczyną rezygnacji są powody osobiste.

O 1,6 proc. drożeje też Travelplanet, choć ogłosił, że styczeń mu nie sprzyjał. Spółka zajmująca się sprzedażą wycieczek przez internet zanotowała w tym miesiącu 8-proc. spadek przychodów, do 12,5 mln zł.

Aż 2 proc. traci Torfarm. Inwestorom najwyraźniej nie przemówił do wyobraźni plan zmotywowania menedżerów farmaceutycznej spółki. W planach jest emisja 81 tys. akcji, a cena emisyjna wyniesie 43 zł.

Na niewielkim plusie jest Enea (+0,6 proc.), która podała, że skarb państwa wybrał już instytucje, które przeprowadzą międzynarodową ofertę sprzedaży jego akcji. Skarb chce sprzedać 16,05 proc. akcji, czyli 70,8 mln papierów, po 16,00 zł za sztukę.

Na 1-proc. minusie jest BBI Zeneris, któremu notę „kupuj” wystawił Dom Maklerski Banku BPS. Spółka, inwestującą w przedsięwzięcia w szeroko pojętym obszarze odnawialnych źródeł energii, została jednak uznana za inwestycję o podwyższonym ryzyku. Jej akcje wyceniono na 1,4 zł (obecny kurs to ok. 1 zł).

Rośnie też Mostostal-Warszawa (+2 proc.), który zawarł wczoraj ugodę z Wrocławiem i polubownie rozstrzygnął spór dotyczący rozwiązania umowy na budowę stadionu. W efekcie kara została zmniejszona do 20,48 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane