Na GPW znowu spadki, WIG 20 może zejść nawet do 2.800 pkt

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 21-09-2006, 18:00

Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie ponownie zakończyła się spadkami. Maklerzy uważają, że rynek czekają dalsze spadki, a indeks WIG 20 może obniżyć się nawet do 2.800 pkt.

Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie ponownie zakończyła się spadkami. Maklerzy uważają, że rynek czekają dalsze spadki, a indeks WIG 20 może obniżyć się nawet do 2.800 pkt.

„Dzisiejsza sesja była przełomowa i pokazała, że czekają nas dalsze spadki” – powiedział Tomasz Leśniewski, makler Domu Maklerskiego BZ WBK. Według niego, stanie się tak gdyż rynkowi nie udało się powstrzymać przeceny w czwartek.

Leśniewski podkreślił, że czynnikami które tłumaczą dzisiejsze zachowanie rynku są spadające ceny surowców na świecie, sytuacja na Węgrzech no i wreszcie sytuacja polityczna w Polsce i możliwe przedterminowe wybory.

„Po dzisiejszej sesji i braku odreagowania, nie widzę szans na polepszenie koniunktury na największych spółkach, a indeks WIG 20 może spaść nawet do 2.800 pkt”- powiedział.

Na czwartkowym zamknięciu WIG 20 spadł o 0,66% do 2.942,47 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły ponad 1 mld zł. (ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na GPW znowu spadki, WIG 20 może zejść nawet do 2.800 pkt