Na krótkiej liście ws. sprzedaży 47% akcji Jelfy jest trzech inwestorów

Internet Securities
opublikowano: 05-10-2005, 16:24

Na krótkiej liście inwestorów chętnych do kupna pakietu 47% akcji Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Jelfa SA znalazły się trzy podmioty, poinformowała agencję ISB rzecznik Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) Roma Sarzyńska. Jednym z nich jest fundusz Enterprise Investors.

Na krótkiej liście inwestorów chętnych do kupna pakietu 47% akcji Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Jelfa SA znalazły się trzy podmioty, poinformowała agencję ISB rzecznik Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) Roma Sarzyńska. Jednym z nich jest fundusz Enterprise Investors.

Wcześniej Jelfa informowała, że Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP), Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) i Grupa PZU przedłużyły porozumienie dotyczące wspólnej sprzedaży akcji spółki Jelfa do 31 grudnia 2005 roku z 30 września.

„Na liście jest trzech inwestorów” – powiedziała ISB Sarzyńska, jednak nie chciała podać więcej żadnych szczegółów.

Przedstawiciel funduszu Enterprise Investors powiedział, że EI znalazł się na krótkiej liście.

"Tak rozumiemy sformułowanie w faksie, który dziś do nas dotarł" - powiedział agencji ISB w środę Ryszard Wojtkowski, partner EI.

Dodał, że w faksie jest zawarta informacja, iż następnym krokiem w procesie pozyskania inwestora dla PF Jelfa będzie ponowna wizyta EI w spółce, po czym zostanie do EI wystosowane zaproszenie do złożenia oferty ostatecznej.

Wojtkowski powiedział również, że faks nie zawiera informacji o pozostałych dwóch inwestorach, ale z "plotek wiemy, że jest jeszcze Adamed i jakaś hinduska firma".

Wcześniej wśród chętnych do zakupu Jelfy znajdowały się: Torrent Pharma GmbH, Ciech Polfa, Adamed Sp z oo, Grindex z Łotwy, AB Sanitas z Litwy, Lupin Ltd z Indii oraz dwa fundusze – Enterprise Investors i Advent International.

Skarb Państwa ma 3,92% akcji Jelfy, ARP – 26,11%, a grupa PZU SA – 16,70%. Na początku lipca przedłużyli oni do końca września porozumienie dotyczące wspólnej sprzedaży walorów.

Jelfa chce, aby jej akcje przejął inwestor branżowy. Zdaniem prezesa firmy idealnym inwestorem branżowym byłaby firma, która wniosłaby do Jelfy 4-5 bardzo dobrych i znanych preparatów farmaceutycznych.

W pierwszym półroczu 2005 roku Jelfa miała 3,83 mln zł zysku wobec 6,57 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 130,15 mln zł wobec 111,99 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na krótkiej liście ws. sprzedaży 47% akcji Jelfy jest trzech inwestorów