Na miesiąc z lokatą

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, Bankier.pl
03-10-2016, 22:00

Na miesięcznej lokacie można obecnie uzyskać w najlepszym razie 3,50 proc. Dla wpłaconych do banku 10 tys. zł oznacza to 24 zł odsetek.

Tylko w przypadku trzech instytucji lokaty zakładane na jeden miesiąc mają stawki równe lub wyższe niż 2 proc. w skali roku. To produkty wymagające spełnienia dodatkowych warunków. Natomiast najlepsze lokaty miesięczne bez konieczności otwierania konta osobistego, wpłacenia nowych pieniędzy czy spełnienia innych wymagań banku mają stawki sięgające 1,50-1,90 proc. w skali roku. Liderami zestawienia najlepszych lokat na miesiąc dla kwoty 10 tys. zł są, podobnie jak przed miesiącem, Idea Bank i Eurobank. Klient, który spełni dodatkowe warunki (status nowego klienta w Idea Banku czy posiadania konta i aplikacji mobilnej w Eurobanku), będzie mógł otrzymać 3,5 proc. na miesięcznej lokacie. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje PKO Bank Polski z ofertą Lokaty w IKO. Jest to oferta przygotowana dla klientów korzystających z aplikacji mobilnej. Oprocentowanie w październiku wynosi 2,0 proc. w skali roku, a jeszcze przed miesiącem stawka ta była o 0,25 pkt. proc. wyższa. Podium zestawienia zamyka Plus Bank z ofertą lokaty zakładanej przez plusbank24 na 1,75 proc. w skali roku. Najwyżej oprocentowaną lokatę na miesiąc bez koniecznościotwierania konta i spełniania innych warunków oferuje obecnie Idea Bank na Lokacie NR 1. Stawka wynosi 1,9 proc., co przy wpłacie 10 tys. oznacza 13 zł odsetek netto. Na drugim miejscu znalazł się, podobnie jak przed miesiącem, PlusBank z lokatą internetową na 1,65 proc. Trzecie zajmuje T-Mobile Usługi Bankowe z ofertą lokaty miesięcznej na 1,50 proc. w skali roku. Pozostałe propozycje mają stawki poniżej 1,5 proc., a zysk z nich będzie symboliczny. © Ⓟ

1,9 proc. Taka jest stawka najlepszej na rynku lokaty miesięcznej, której założenie nie wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na miesiąc z lokatą