Na miesiąc z lokatą

Monika Dekrewicz, Bankier.pl
opublikowano: 04-09-2017, 22:00

Stawka 2,3 proc. to najwięcej, czego można oczekiwać, deponując w banku dużą kwotę na miesiąc.

Mimo że na rynku można znaleźć lokaty miesięczne ze stawką w wysokości co najmniej 3,00 proc. w skali roku, to nie będą mogli z nich skorzystać klienci, którzy zgromadzili większe oszczędności. Powodem jest ograniczona wielkość wkładu, który można przekazać na rachunek takiej lokaty. Ci, którzy chcą ulokować 100 tys. zł będą musieli zadowolić się stawką w wysokości co najwyżej 2,30 proc. w skali roku. Tyle oferują Idea Bank na Lokacie Cloud oraz Lion’s Bank na Lokacie Fortune. Oferty posiadają za to inne ograniczenie. Aby z nich skorzystać, konieczne będzie posiadanie konta bankowego, na którym klient utrzyma przez miesiąc dodatkowe środki o równowartości 10 proc. wartości lokaty. Wiceliderem zestawienia jest Lokata zakładana przez plusbank24 w PlusBanku na 1,40 proc. w skali roku. Skorzystanie z tej propozycji będzie możliwe jedynie pod warunkiem posiadania konta osobistego. Wskazany jest również sposób otwarcia depozytu — bankowość internetowa. Takie same wymogi stawia przed klientem Nest Bank na Nest Lokacie, która zajmuje ostatnie miejsce w pierwszej trójce rankingu. Oprocentowanie w wysokości 1,30 proc. w skali roku pozwoli wypracować ze 100 tys. zł zysk w wysokości 85,54 zł.

Najbardziej atrakcyjne lokaty miesięczne są zarezerwowane dla tych, którzy spełnią dodatkowe warunki i zdeponują nie więcej niż 10 tys. zł. Oprocentowanie na depozycie uwzględniającym takie ograniczenia może wynieść do 3,50 proc. w skali roku. Tyle oferuje Eurobank na lokacie Logujesz- Lokujesz. Bank pozwoli zarobić klientowi 23,30 zł, jeśli posiada on konto osobiste i otworzy depozyt przez aplikację mobilną. Na skorzystanie z oferty klient ma 7 dni od zainstalowania aplikacji na swoim pierwszym urządzeniu. O 0,50 pkt. proc.. mniej można zyskać, wybierając propozycję z drugiego miejsca rankingu. Lokata Happy w Idea Banku jest ofertą skierowaną wyłącznie do określonej grupy klientów. Rachunek depozytu mogą otworzyć tylko te osoby, które wcześniej nie korzystały z usług banku, czyli posiadają status nowego klienta. Klienci, którzy są zainteresowani samą lokatą lub nie mogą spełnić wymogów stawianych przez bank, mogą wybrać jedną z ofert dostępnych bez tak zwanych gwiazdek. Najlepsza lokata tego typu dla kwoty 10 tys. zł oferuje oprocentowaniem w wysokości 2,05 proc. w skali roku. Dostępna jest w Idea Banku (Wielki Procent) i Lion’s Banku (Protifable). W przypadku pozostałych propozycji nie ma co liczyć na dwucyfrowy zysk. Na drugim miejscu plasuje się Lokata internetowa od PlusBanku ze stawką 1,30 proc. w skali roku. Na najniższym stopniu podium znalazła się Nest Lokata w Nest Banku z oprocentowaniem o 0,20 pkt. proc. niższym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu