Na najlepszej lokacie dostaniesz 2,2 proc.

Mateusz Gawin
opublikowano: 26-06-2017, 22:00

W czerwcu nie doszło do istotnych zmian w ofercie depozytów rocznych. Na czele Inbank i Idea Bank

Klienci poszukujący stosunkowo atrakcyjnego depozytu bankowego bez dodatkowych warunków, nie są w tak złej sytuacji, jak mogłoby się wydawać. Najlepszym wyborem dla kogoś, kto gotów jest zdeponować 10 tys. zł, jest Inbank ze standardową lokatą. Przy depozycie wpłacanym na rok roczna stopa oprocentowania wynosi 2,20 proc. Na drugim miejscu rankingu portalu Bankier.pl uplasowała się Lokata Nr 1 Idea Banku z oprocentowaniem wynoszącym 2 proc. Nieco mniej, bo 1,95 proc., oferuje standardowa lokata Toyota Banku.

Po spełnieniu dodatkowych warunków można liczyć na oprocentowanie na poziomie 2,40 proc. w skali roku. Przy depozycie w wysokości 10 tys. zł oznacza to zysk w wysokości 194,40 zł. Taka oferta dostępna jest jednak tylko w jednej instytucji — Idea Banku w ramach Lokaty Cloud. Żeby skorzystać z promocyjnych warunków, klient musi założyć Konto Idealne i utrzymywać na nim przez cały okres trwania lokaty minimum 10 proc. jej wartości. Drugie miejsce okupuje Toyota Bank z lokatą Depozyt Plus. Depozyt oprocentowany na 2,30 proc. w skali roku wymaga od klienta posiadania konta w banku. Do zmiany względem zeszłomiesięcznej edycji zestawienia doszło na ostatnim miejscu podium. Zamiast EKOlokaty BOŚ Banku w czerwcu 3. miejsce należy do Nest Banku i Nest Lokaty Lojalnej. Za założenie konta i zagwarantowanie wpływów wynagrodzenia w kwocie minimum 2500 zł miesięcznie bank udzieli klientowi oprocentowania na poziomie 2,20 proc. Takie same odsetki zapewni inna lokata Nest Banku — Nest Lokata na Nowe Środki — w tym przypadku oprocentowanie przysługuje tylko tym, którzy posiadają konto w banku i wpłacą na lokatę tylko nowe pieniądze. W zestawieniu lokat rocznych na większą kwotę — 100 tys. zł — pojawił się nowy gracz w tabeli. Pierwsze miejsce zdobyła Lokata Powitalna Deutsche Banku, ofertowana wraz z nowym rachunkiem bankowym dbNET Premium. Konto do końca roku jest darmowe, a Lokata Powitalna gwarantuje 3 proc. Przy założonej kwocie depozytu odsetki na koniec okresu wyniosą 2430 zł. Kolejne propozycje nie wyróżniają się na tle rynku i maksymalne do uzyskania oprocentowanie nie różni się od ofert dla klientów z mniejszymi oszczędnościami do wpłacenia na lokatę. Na drugim miejscu są Lion’s Bank z Lokatą Fortune i Idea Bank z Lokatą Cloud. W obu oprocentowanie wynosi 2,40 proc., co po roku daje 1944 zł odsetek. Oprocentowanie zależy jednak od tego, czy klient utrzyma przez cały okres trwania lokaty minimum 10 proc. wartości lokaty na swoim koncie osobistym założonym w danym banku. Na trzecim miejscu uplasowała się lokata Depozyt Plus Toyota Banku z oprocentowaniem rocznym 2,30 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mateusz Gawin

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu