Na Orbis działają wyższe wyceny

Dariusz Karolak
25-03-2002, 00:00

Obniżenie wyceny Orbisu do 17 zł przez SSSB rynek zlekceważył. Takie wyceny są co najmniej dziwne, w sytuacji gdy Accor dostaje zgodę na przekroczenie 25 proc. na WZA, a w transakcjach pakietowych kupował jeszcze przed nowym rokiem po 19 zł.

Stabilizacja notowań powyżej dziennej VAMA10, nad którą kurs utrzymuje się od tygodnia przyczyniła się do tego, że dodatnie dywergencje budujące się na oscylatorach dziennych od początku lutego przerodziły się w końcu w sygnały kupna. Nawracanie się na wzrosty widać również w układzie kierunkowym. 4-tygodniowy bój o utrzymanie się w górnej połowie wstęgi tygodniowej byki rozstrzygnęły na swoją korzyść. Optymistyczny jest również sygnał kupna jaki pojawił się na tygodniowym stochastic'u, który można uznać za wiarygodny sygnał końca korekty. Miesięczna formacja podwójnego dna potwierdzi się, gdy pokonana zostanie linia szyi, 21,5. Wówczas uruchomiona zostanie realizacja zasięgu 24,9. Filtrem przełamania linii szyi jest tygodniowa VAMA10, która rośnie i znajduje się obecnie na poziomie 22 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na Orbis działają wyższe wyceny