Na otwarciu giełdy spodziewane spadki z powodu nastrojów na świecie

Internet Securities
21-07-2006, 09:10

Po znakomitej sesji w czwartek, kiedy najważniejsze indeksy warszawskiego parkietu dynamicznie wzrosły w związku z uspokajającymi wypowiedziami szefa Fed Bena Bernanke, w piątek inwestorzy na GPW w Warszawie znajdą się pod presją słabszych nastrojów na świecie, stąd przynajmniej na otwarciu można oczekiwać spadków.

Po znakomitej sesji w czwartek, kiedy najważniejsze indeksy warszawskiego parkietu dynamicznie wzrosły w związku z uspokajającymi wypowiedziami szefa Fed Bena Bernanke, w piątek inwestorzy na GPW w Warszawie znajdą się pod presją słabszych nastrojów na świecie, stąd przynajmniej na otwarciu można oczekiwać spadków.

Na zamknięciu czwartkowej sesji WIG20 wzrósł o 3,76% osiągając 3 045,11 pkt, WIG zyskał 3,13%. do poziomu 43 600,19 pkt. Wzrost został potwierdzony przez duże obroty, które na rynku akcji wyniosły 1,2 mld zł. Gwiazdą dnia były prawa do akcji najmniejszej spółki w historii GPW w Warszawie Inwest Consulting, które wzrosły aż o 481,33%. względem ceny z rynku pierwotnego.

Na giełdy amerykańskie powróciły spadki w związku z negatywnymi informacjami ze spółek Intel i Ford oraz utrzymującą się nerwowością na Bliskim Wschodzie. Słabsze też były informacje makroekonomiczne, indeks wskaźników wyprzedzających koniunkturę wzrósł w czerwcu o 0,1% (oczekiwano +0,2%), indeks Fed z Filadelfii spadł z kolei w lipcu do 6 pkt (oczekiwano 12,5 pkt). Dow Jones spadł o 0,76%, S&P 500 stracił 0,85%, a technologiczny Nasdaq aż 1,98%.

Wzrosty utrzymały się jednak z kolei na rynku obligacji, rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła do 5,02% z 5,06% w środę. Spadki z USA przełożyły się na rynki azjatyckie, japoński Nikkei 225 tracił o 8:30 0,8%. Po przecenie na rynku metali akcje BHP potaniały o 2,9 proc., a Rio Tinto o 2,7 proc. Traciły także spółki eksportujące na rynek amerykański, akcje koncernu Toyota spadły o 0,7%. a koreańskiego Samsunga o 0,8%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na otwarciu giełdy spodziewane spadki z powodu nastrojów na świecie