Na otwarciu GPW w środę spodziewana zniżka

POLIGRAFIA SPÓŁKA AKCYJNA
29-01-2003, 09:21

WARSZAWA (Reuters) - Środowe sesje na warszawskiej giełdzie mogą rozpocząć się od spadków, a indeksy GPW będą najprawdopodobniej podążać za rynkami na świecie, gdzie jednak nastroje nie są najlepsze, uważają maklerzy.

"Ostatnie wzrosty były raczej odbiciami spekulacyjnymi. Myślę, że dzisiaj nie będzie najlepiej, głównie z powodu nie najlepszych nastrojów na rynkach światowych" - powiedział Sebastian Siejko z CA IB Securities.

Mimo wzrostów na giełdach amerykańskich, ceny akcji w Europie zniżkują. Na rynku panuje niepewność, a inwestorzy wciąż obawiają się o możliwość wybuchu wojny z Irakiem.

We wtorek indeks WIG20 zyskał 0,3 procent i wyniósł 1.121,2 punktu. Obroty wyniosły 171 miliony złotych wobec 177 milionów złotych w poniedziałek.

Po zamknięciu wtorkowej sesji Telekomunikacja Polska poinformowała, że jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży w czwartym kwartale 2002 roku wzrosły do 4,62 miliarda złotych, czyli były nieco niższe niż oczekiwania analityków.

"TPSA nie zaskoczyła rynku negatywnie. Myślę, że dziś jej akcje będą zachowywały się tak jak cały rynek" - dodał Siejko.

W środę kończy się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP). Analitycy spodziewają się, że Rada zredukuje stopy rynkowe o 25 punktów bazowych. Gdyby taka decyzja zapadła nie miałaby ona na rynek większego wypływu.

((Autor: Paweł Florkiewicz; Redagowała: Barbara Woźniak; Reuters Messaging: pawel.florkiewicz.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: POLIGRAFIA SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Na otwarciu GPW w środę spodziewana zniżka