Na otwarciu indeksy GPW stracą na wartości

(Artur Szymański)
opublikowano: 23-03-2005, 09:34

Należy oczekiwać sporego spadku indeksów na otwarcie środowej sesji na GPW. Złudzeń co do kierunku nie pozostawia zachowanie giełd amerykańskich po wczorajszym komunikacie po posiedzeniu FOMC.

Należy oczekiwać sporego spadku indeksów na otwarciu środowej sesji na GPW. Złudzeń co do kierunku nie pozostawia zachowanie giełd amerykańskich po wczorajszym komunikacie po posiedzeniu FOMC.

Amerykańscy inwestorzy bardzo nerwowo zareagowali na sformułowaną przez Fed ocenę, że „presja inflacyjna wzrosła w ostatnich miesiącach”. Wcześniej inwestorzy z umiarkowanym optymizmem (po zgodnych z oczekiwaniami danymi o inflacji bazowej cen producentów w lutym) oczekiwali na komunikat banku centralnego.

Indeksy giełdowe zyskiwały nieco na wartości. Tym większe więc było rozczarowanie graczy przesłaniem komunikatu, co doprowadziło do gwałtownej przeceny. Indeksy z miejsca spadły niczym rażone piorunem kończąc dzień na 1-proc. minusach. To oczywiście przekłada się dziś na silny spadek indeksów giełd w Eurolandzie.

Osłabia się też gwałtownie polska waluta, w ostatnich kilku dniach będąca wyznacznikiem kierunku dla inwestorów giełdowych. Na bardzo dużym minusie (aż 24 pkt) wystartowały notowania kontraktów terminowych. Wszystko więc wskazuje na to, że czeka nas spory spadek na dzień dobry rynku kasowego. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane