Na otwarciu sesji giełdowej możliwe zwyżki

Reuters
opublikowano: 24-01-2002, 09:27

WARSZAWA (Reuters) - Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie może rozpocząć się lekkimi wzrostami, po zwyżce na Wall Street. Inwestorzy liczą też na obniżkę stóp procentowych na przyszłotygodniowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, uważają dealerzy. "Na początku sesji indeksy mogą lekko wzrosnąć jednak później wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji na rynkach zachodni

WARSZAWA (Reuters) - Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie może rozpocząć się lekkimi wzrostami, po zwyżce na Wall Street. Inwestorzy liczą też na obniżkę stóp procentowych na przyszłotygodniowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, uważają dealerzy.

"Na początku sesji indeksy mogą lekko wzrosnąć jednak później wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji na rynkach zachodnioeuropejskich" - powiedział Tomasz Jerzyk, makler BZ WBK.

Nadzieje na obniżkę stóp na posiedzeniu rady, które odbędzie się w dniach 29-30 stycznia i oczekiwania na ożywienie gospodarki przyczyniły się już do tego, że indeks WIG 20 wzrósł w tym tygodniu do najwyższego poziomu od siedmiu miesięcy. W czwartek inwestorzy będą też uważnie śledzić sytuację Elektrimu, który poinformował, że zwoła nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy na 25 maja, a nie 13-15 lutego, jak żądali akcjonariusze zgrupowani wokół BRE Banku. Walne ma wybrać nową radę nadzorczę.

"Ciężko ocenić jaki to będzie miało wpływ na notowania Elektrimu, ale jeśli kurs spadnie to mogą to wykorzystać to duzi inwestorzy, aby zwiększyć swój udział w spółce przed walnym" - dodał Jerzyk.

Na zamknięciu Elektrim kosztował 10,6 złotego za akcję.

W środę WIG20 spadł o 0,8 procent do 1.438,7 punktu, a TechWIG obniżył się o 1,7 procent do 709,3 punktu. We wtorek WIG20 wzrósł o 3,5 procent i zakończył sesję na najwyższym poziomie od siedmiu miesięcy.

((Ewa Krukowska, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane