Na otwarciu sesji GPW raczej bez większych zmian

(Artur Szymański)
opublikowano: 12-07-2005, 09:35

Nie zanosi się by na początku wtorkowej sesji na GPW miało dojść do gwałtownych ruchów indeksów. Tak jak wczoraj inwestorzy otrzymują sprzeczne wskazówki z rynków zachodnioeuropejskich i węgierskiego.

Nie zanosi się by na początku wtorkowej sesji na GPW miało dojść do gwałtownych ruchów indeksów. Tak jak wczoraj inwestorzy otrzymują sprzeczne wskazówki z rynków zachodnioeuropejskich i węgierskiego.

Wczorajsza sesja w Stanach przyniosła kolejne wzrosty indeksów. Nie robi to jednak wrażenia na inwestorach na giełdach Eurolandu, które wystartowały na niewielkich minusach. Od małego wzrostu z kolei rozpoczął węgierski BUX.

Może to powodować lekką dezorientację graczy w Warszawie. Podobnie było wczoraj z tym, że zyskiwały rynki europejskie, a tracił indeks giełdy budapeszteńskiej. Wczoraj inwestorzy w Warszawie znalazłszy się między młotem a kowadłem wypracowali rozsądny kompromis – indeksy nie zmieniły wartości.

Poniedziałkowa sesja miała korekcyjny charakter, na co wskazują bardzo niskie obroty. Rynek początkowo wzrósł, lecz kolejne godziny przynosiły realizację zysków. Inwestorzy odpoczywali po tym jak w piątek WIG wspiął się do najwyższego poziomu w historii. Jak na razie nie widać specjalnych powodów, dla których sjesta miałaby nie przeciągnąć się na wtorek. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na otwarciu sesji GPW raczej bez większych zmian