Na otwarciu sesji GPW wartości indeksów spadną

(Artur Szymański)
opublikowano: 20-01-2005, 09:39

Zapowiada się słaby początek czwartkowych notowań. Złe nastroje wzmocnią posesyjne spadki w USA. Sesje w Eurolandzie zaczęły się na minusach, dużym spadkiem o 17 pkt zaczęły dzień nasze kontrakty.

Zapowiada się słaby początek czwartkowych notowań. Złe nastroje wzmocnią posesyjne spadki w USA. Sesje w Eurolandzie zaczęły się na minusach, dużym spadkiem o 17 pkt zaczęły dzień nasze kontrakty.

Dow Jones stracił wczoraj 0,8 proc., a technologiczny Nasdaq poszedł w dół o 1,5 proc. To efekt publikacji kiepskich raportów kwartalnych przez dużą liczbę spółek. Podaż miała wczoraj pełną kontrolę nad amerykańskim rynkiem. W notowaniach posesyjnych też było czerwono.

Z całą pewnością źle to wpłynie na zachowanie indeksów GPW i zniszczy niewielki pozytywny dorobek wczorajszej sesji. Umiarkowanym optymizmem mógł napawać fakt pojawienia się dużego popytu na akcjach największych spółek. W przypadku TP, PKN i PKO BP wzrostom towarzyszyły ponad 100-mln obroty.

Na całym rynku handel był o jedną trzecią większy niż podczas wtorkowej wyprzedaży. To sprawiało, że środa nie nosiła klasycznych znamion sesji korekcyjnego odreagowania. Dziś jednak raczej nikt nie będzie już o tym pamiętał. Należy się liczyć z ponownym testem wsparcia 1826 pkt, które wczoraj zatrzymało spadki. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane