Na otwarciu sesji możliwy jest wzrost indeksów GPW

13-01-2005, 09:39

Dobra sesja w Stanach Zjednoczonych oraz wyniki Apple sprawiają, że rynki zachodnioeuropejskie zaczynają dzień na około 0,5-proc. plusach. Także nasz rynek terminowy wystartował na sporym plusie.

Rysują się więc szanse na korzystne dla posiadaczy akcji otwarcie na rynku kasowym, o ile oczywiście do godziny 10 rynki Eurolandu nie oddadzą początkowego wzrostu, jak to miało miejsce w poniedziałek i wtorek. Jeśli wzrost będzie natomiast kontynuowany, to są szanse, że WIG20 zbliży się do granicy 1900 pkt.

Dystans jest niewielki, brakuje wzrostu o 0,75 proc. Samo jednak do niego dojście to jeszcze żadna sztuka. Trzeba go potem pokonać, a z tym mogą być kłopoty jeśli nie pomoże nam zagraniczny kapitał. W najbliższych dniach można jednak z umiarkowanym optymizmem oczekiwać pojawienia się zachodnich spekulantów na GPW.

Wczoraj węgierski BUX poprawił szczyt hossy, a historia uczy, że po węgierskim także rynek polski idzie zazwyczaj w górę. Możliwe więc, że także i tym razem kapitał przepłynie do nas właśnie z Węgier. Na nasze fundusze nie ma co liczyć, by same zdołały znacząco podciągnąć indeksy. Są one w bardzo wysokim stopniu zaangażowane w akcje i na kolejne pakiety nie mają już miejsca w portfelach. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na otwarciu sesji możliwy jest wzrost indeksów GPW