Na otwarciu złoty spadł w oczekiwaniu na decyzję RPP

POLSKA GRUPA FARMACEUTYCZNA SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 25-10-2001, 09:29

Godzina 9.21 (Reuters) - W czwartek złoty otworzył się na nieco niższym poziomie do dolara i do euro wobec środowego zamknięcia. Wpływ na to mają oczekiwania rynku w sprawie decyzji Rady Polityki Pieniężnej (RPP), uważają dealerzy.

Złotego wyceniano na 4,1285 do dolara wobec 4,1175 w środę i na 3,6792 do euro wobec 3,6729.

RPP zgodnie z oczekiwaniami może obniżyć stopy procentowe z powodu spadającej inflacji, gwałtownie spadającego tempa wzrostu gospodarczego oraz zapewnień nowego rządu, że ograniczy wydatki państwa.

Nie podano kiedy należy spodziewać się decyzji Rady oraz kiedy odbędzie się konferencja prasowa. Czwartkowe posiedzenie Rady ma się rozpocząć około 11.30.

Dealerzy spodziewają się, że złoty pozostanie silny, jeśli stopy zostaną zredukowane zgodnie z przewidywaniami - analitycy ankietowani przez Reutera sądzą, że obniżka stóp wyniesie 150 punktów bazowych, choć część z nich liczy na 200 punktów.

Złoty zyskiwał wcześniej ze wzgędu na pojawiający się popyt ze strony inwestorow zagranicznych zainteresowanych wysokorentownymi aktywami, wynikającego ze znacznej różnicy pomiędzy papierami denominowanymi w złotych i walutach zagranicznych.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: POLSKA GRUPA FARMACEUTYCZNA SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na otwarciu złoty spadł w oczekiwaniu na decyzję RPP