Czytasz dzięki

Na początku sesji GPW indeksy powinny stracić na wartości

(Artur Szymański)
opublikowano: 17-08-2005, 09:30

Kiepska wczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych z pewnością przełoży się na pogorszenie humorów wśród warszawskich inwestorów, tak jak ma to już miejsce w przypadku graczy w Europie Zachodniej i Węgier.

Kiepska wczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych z pewnością przełoży się na pogorszenie humorów wśród warszawskich inwestorów, tak jak ma to już miejsce w przypadku graczy w Europie Zachodniej i Węgier.

Sporo gorsze od oczekiwań dane o produkcji przemysłowej USA oraz mało optymistyczne prognozy sieci handlowych sprawiły, że Dow Jones zniżkował o ponad 1,1 proc., a technologiczny Nasdaq zaliczył prawie 1,4-proc. zniżkę.

To nie może zostać bez odzewu na początku dzisiejszych notowań w Europie. Na około 0,25-proc. minusach otworzyły się indeksy czołowych giełd. Większą stratę notuje węgierski BUX, traci około 0,7 proc. W Warszawie kontrakty terminowe na WIG20 wystartowały na 10-pkt minusie, ale w kolejnych minutach nie pogłębiają spadku.

Wygląda więc na to, że wskaźniki rynku kasowego nie unikną obniżki, oczywiście o ile sytuacja na Zachodzie i Węgrzech nie ulegnie nagłej poprawie. Na to się jednak nie zanosi. Lepiej więc przygotować się na słaby początek sesji i bacznie obserwować obroty. Ewentualna niska ich wartość w pierwszej godzinie sesji (czyli około 100-150 mln zł) pozwoli zachować spokój. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane