Na początku sesji spodziewane lekkie wzrosty, potem uspokojenie

Internet Securities
14-02-2006, 09:31

Początek dnia na GPW może przynieść lekkie wzrosty, które będą odreagowaniem poniedziałkowych spadków spowodowanych zawirowaniami politycznymi. Później spodziewane jest uspokojenie, oceniają analitycy.

Początek dnia na GPW może przynieść lekkie wzrosty, które będą odreagowaniem poniedziałkowych spadków spowodowanych zawirowaniami politycznymi. Później spodziewane jest uspokojenie, oceniają analitycy.

„Spodziewamy się niewielkich wzrostów na początku sesji, które mogą być odreagowaniem na spadki w końcówce poniedziałkowej sesji, co z kolei związane było z plotką o przedterminowych wyborach” – powiedział analityk BM BPH Jacek Buczyński.

„Później prawdopodobnie nastąpi uspokojenie” – dodał.

Zdaniem analityka, szansa na odreagowanie tkwi nie tylko we względnym uspokojeniu na polskiej scenie politycznej, ale również podyktowana będzie stosunkowo dobrymi otwarciami sesji w Europie.

„Europa dzisiaj ma się nieźle, w USA w poniedziałek, pomimo spadków, sesja również nie przebiegała dramatycznie” – powiedział Buczyński.

Indeks największych spółek WIG 20 stracił w piątek 0,85% i spadł do poziomu 2.768,02 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 986 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Na początku sesji spodziewane lekkie wzrosty, potem uspokojenie